بیانیه حفظ حریم شخصی

انستیتو پاستور ایران براي حريم خصوصي كاربران خود ارزش فراوان قائل است. در اين بيانيه شرح داده مي شود كه چه اطلاعاتي ، چگونه و به چه منظور از كاربران اين مجموعه دريافت شده و درباره نحوه استفاده و محافظت از اطلاعات توضيح داده مي شود . انستیتو پاستور ایران حفظ حريم شخصي شما را تضمين مي‌كند. اگر در هنگام استفاده از اين پايگاه اينترنتي، از شما اطلاعاتي خواسته شود كه هويت‌تان را آشكار كند مي‌توانيد مطمئن باشيد كه از آن تنها بر اساس اصول مطرح شده در اين بيانيه استفاده مي‌شود. در هر حال تعهدات و مسئوليت‌هاي انستیتو پاستور ایران محدود به توانايي‌ها و امكانات انستیتو بوده و اين مجموعه  در قبال اقدامات مجرمانه، حوادث و رويدادهاي غيرمترقبه و يا اتفاقاتي كه منتسب يا ناشي از اقدامات انستیتو پاستور ایران نباشد، مسئوليت و يا تعهدي نخواهد داشت.
ممكن است در آينده تغييراتي در اين سند اعمال شود. شما مي‌توانيد با مراجعه به اين صفحه از تغييرات ايجاد شده در بيانيه حفظ حريم شخصي انستیتو پاستور ایران مطلع شويد.

- اطلاعاتي كه دريافت مي گردد :
به منظور كار با اين تارنما و يا استفاده از خدمات آن برخي اطلاعات شخصي شما ممكن است دريافت گردد. اين اطلاعات براي اعمال خدمات، حفظ كيفيت خدمات، و به منظور فراهم كردن آمار عمومي ناظر به استفاده از پايگاه اينترنتي به كار گرفته مي‌شود.
اين اطلاعات شامل موارد ذيل مي باشد :

  1. اطلاعات هويتي مانند : آدرس ايميل، نام و نام خانوادگي،كدملي, شماره تلفن، آدرس منزل، آدرس محل كار، نام پدر، شماره همرا، نام شركت، شناسه ملي، تاريخ تولد، مدرك تحصيلي، شماره دانشجويي
  2. اطلاعات تجهيزات سخت افزاري مانند : مشخصات رايانه و تجهيزات مرتبط.
  3. اطلاعات نرم افزاري مانند : سيستم عامل، نرم افزارهاي مورد استفاده، آدرس IP، نوع مرورگر، زمان دسترسي و آدرس وب سايت‌هاي ارجاع‌دهنده.

- چگونگي بهره برداري از اطلاعات :
انستیتو پاستور ایران به منظور شناخت نيازها و ارائه پيشنهادهاي بهتر به كاربران، از اطلاعات گردآوري شده براي اهداف ذيل استفاده مي‌كند :

  1. ايجاد بانك اطلاعاتي مخاطبان يا همكاران
  2. استفاده از اطلاعات براي بهبود خدمات يا نحوه‌ي ارائه‌ي آن‌ها
  3. ارائه‌ي امكانات جديد، پيشنهادهاي ويژه و يا ديگر اطلاعات
  4.  استفاده در سامانه هاي مختلف انستیتوتوجه داشته باشيد كه اگر شما مستقيماً اطلاعات حساس هويتي يا شخصي خود را از طريق انستیتو پاستور ایران افشا كنيد، ممكن است اين اطلاعات توسط سايرين به كار گرفته شود. اين انستیتو هيچ يك از ارتباطات آنلاين خصوصي شما را رصد نمي‌كند.

انستیتو پاستور ایران پيشنهاد مي كند بيانيه حريم خصوصي سايت‌هايي را كه مي‌خواهيد از طريق اين انستیتو به آنها لينك دهيد، مرور كرده و بدانيد آن سايت‌ها چگونه اطلاعات شما را جمع‌آوري، استفاده و منتشر مي‌كنند. اين انستیتو نسبت به بيانيه حريم خصوصي و همچنين ساير محتواهاي سايت‌هاي خارج از خانواده انستیتو پاستور ایران هيچ‌گونه مسئوليتي ندارد.

- امنيت اطلاعات :
انستیتو پاستور ایران اطلاعات شخصي و هويتي كه شما بر روي سرورهاي رايانه فراهم كرده‌ايد، به شكل كنترل‌شده، امن و حفاظت‌شده، از دسترسي‌ها، استفاده و افشاهاي تأييد نشده محافظت مي‌كند . هنگامي كه اطلاعات شما (مانند شماره حساب كارت اعتباري) به سايتي ديگر منتقل ميشود، با استفاده از كدسازي، مانند پروتكل SSL محافظت مي‌شود. اين انستیتو اطلاعات شخصي را بدون اجازه صريح شما استفاده و افشا نمي‌كند و به اشخاص ثالث ارائه نمي دهد، مگر اينكه از طرف مراجع قضايي حكمي براي اين كار دريافت كند.

- محتوي وب سايت :
وب سايت انستیتو پاستور ایران علاوه بر سامانه مديريت محتوا داراي چندين سامانه نرم افزاري مي باشد كه هر يك به منظور ارائه خدمات، اطلاع رساني فعاليت هاي سازمان و سرويس دهي بهتر به مراجعين مراكز درماني، عموم مردم، اساتيد، كاركنان شاغل يا بازنشسته و دانشجويان طراحي شده است .

- استفاده از كوكي ها :
پايگاه اينترنتي انستیتو پاستور ایران از كوكي‌ها به منظور كمك كردن به شما در راستاي شخصي‌سازي تجربه آنلاين‌تان استفاده مي‌كند. كوكي يك فايل متني است كه توسط سرور پرتال بر روي هارد ديسك شما قرار داده مي‌شود تا بتواند اطلاعاتي در مورد استفاده شما از تارنما داشته باشد. كوكي‌ها نمي‌توانند به منظور اجراي برنامه‌ها يا ارائه ويروس‌ها به رايانه شما مورد استفاده قرار گيرند.
شما توانايي پذيرش يا رد كوكي‌ها را داريد. بسياري از مرورگرها به طور خودكار كوكي‌ها را قبول مي‌كنند اما اگر خواستيد، مي‌توانيد معمولاً تنظيمات مرورگر خود را براي نپذيرفتن كوكي‌ها تنظيم كنيد.

- مالكيت معنوي و حق انتشار :
اين پرتال و همه محتواي آن بر مبناي قوانين كشور جمهوري اسلامي ايران ، تحت مالكيت معنوي انستیتو پاستور ایران مي‌باشد. هرگونه توليد مشابه، ارسال به شخص ثالث، انتشار در زير سايت‌ها و يا چاپ تمام يا بخشي از هر نوع محتواي موجود در اين سايت فقط با ذكر نام منبع مجاز است. مگر در مواردي كه موافقت‌نامه معتبر كتبي از سوي وزارت بهداشت و درمان صادر شده باشد.
هيچ نام ،آرم يا علائم تجاري و خدماتي به منظور تبليغات در پرتال وجود ندارد. موارد احتمالي نيز فقط براي نشان دادن محصولات و خدمات مرتبط به انستیتو پاستور ایران يا ديگر واحد هاي زيرمجموعه و وابسته به اين سازمان مي باشد.
ممكن است پيوندهايي به سايت‌هايي غير از سايت‌هاي انستیتو پاستور ایران وجود داشته باشد كه در اين صورت، حقوق مالكيت معنوي ما محتواي آن سايت‌ها را در بر نمي‌گيرد و براي اطلاع از نحوه استفاده از محتواي آنها به بخش شرايط و قوانين و يا بخش مالكيت معنوي خود آن سايت‌ها بايد رجوع شود.

لازم به ذكر است با افراد خاطي طبق قوانين كشور جمهوري اسلامي ايران برخورد خواهد شد.


- پست الكترونيك و اكانت اينترنت دانشگاهي :
اطلاعات مورد نيازمتقاضيان به صورت تكميل فرم الكترونيك و يا فرم دستي كه در اتوماسيون اداري و يا اختيار مديريت آمار و فناوري اطلاعات قرار دارد، اين فرم ها پيش از تاييد مديريت آمار و فناوري مي بايست به تاييد رئيس و يا بخش مربوطه رسيده باشد. به طور معمول نام كاربري و رمز ورود با ارائه كارت شناسايي معتبر به صورت حضوري در اختيار اشخاص متقاضي قرار مي گيرند پس از آن اين فرم ها در آرشيو اتوماسيون اداري نگهداري شده و اطلاعات اشخاص در آرشيو الكترونيكي بايگاني خواهد شد.درحال حاضر پست الكترونيك دانشجويان با حضورفيزيكي دانشجو و ارائه كارت دانشجويي ايجاد ميگردد.

- پيوندها :
در پرتال انستیتو و واحدهاي تابعه پيوندهاي بسياري به ساير مجموعه¬ها ، دانشگاه ها و ارگان ها وجود دارد ،تمامي اين سايت ها تحت قوانين جمهوري اسلامي ايران فعاليت مي نمايند. وقتي كاربر پرتال انستیتو پاستور ایران از اين لينك ها استفاده مي نمايد در واقع از محدوده پرتال انستیتو پاستور ایران خارج مي شود لذا مسئوليت كنترل محتوي و حفظ حريم شخصي افراد بر عهده سايت مربوطه مي باشد.

- اطلاعات تماس :
انستیتو پاستور ایران نظرات شما در خصوص محتواي " بيانه حفظ حريم شخصي" اين انستیتو را گرامي مي‌دارد. اگر معتقديد كه انستیتو پاستور ایران به اين بيانه وفادار نمانده، لطفا از طريق آدرس International@pasteur.ac.ir با ما تماس بگيريد. اين مجموعه تمام تلاش خود را خواهد كرد تا جهت بهره گيري لازم از پرتال انستیتو و امنيت اطلاعات پيگيريهايي مطابق با قوانين و مقررات را به نحو شايسته انجام دهد.